Dalekohledy do divadla i do přírody

 

První dalekohled byl patentován již v roce 1607 v Holandsku. O rok později pomocí zdokonaleného dalekohledu italský vědec Galileo Galilei učinil řadu převratných objevů, jako jsou Jupiterovy měsíce nebo skvrny na Slunci. Postupně se dalekohledy zdokonalovaly a došlo k vývoji specializovaných kategorií dalekohledů.
Moderní dalekohledy se staly běžnou součástí našeho života. Nejedná se jen o dalekohledy hvězdářské, které dobře slouží především amatérským astronomům zkoumajícím oblohu. Své uplatnění mají dalekohledy například i v divadle. Jedná se sice o jednoduší dalekohledy, chcete-li divadelní kukátka, ale poslouží stejně dobře jako dalekohledy hvězdářské.
Nejvíce jsou dalekohledy rozšířeny u turistů, milovníků přírody a lovců. Rozdíl mezi turistickými a loveckými dalekohledy není moc velký. Snad jen dalekohledy lovecké jsou více odolné a mnohé jsou i vybaveny speciálními vlastnostmi. Například lepší světelnou optikou pro pozorování za šera, některé jsou vodotěsné atd. Pro turistické dalekohledy je charakteristická spíše menší váha.
Společným znakem moderních dalekohledů je ale dokonalá optika. Je jedno jestli jde o dalekohledy hvězdářské, turistické, lovecké dalekohledy nebo o divadelní kukátka. Nákupem dalekohledu obdržíte kvalitní přístroj, který Vám bude sloužit po mnoho let.

 

Leave a Reply